Podręczniki szkolne

Zaopatrz się w materiały do nauki

Do matury coraz bliżej

Rozpoczynając liceum, mało kto myśli o maturze. Warto jednak mieć na uwadze, że trzy lata spędzone w liceum miną nie wiadomo kiedy i trzeba się będzie zmierzyć z egzaminem dojrzałości. Podręczniki do liceum można kupić przez internet, w antykwariacie, a w wielu przypadkach również w szkole, ponieważ wiele liceów organizuje tzw. targi lub giełdy podręczników, podczas których starsze roczniki sprzedają książki młodszym kolegom i koleżankom.

Jeżeli idąc do liceum, wiesz już, jakie przedmioty zamierzasz zdawać na maturze, warto kupić książki do tego przedmiotu od razu na trzy lata nauki. Dzięki temu, w wolnej chwili lub np. w czasie wakacji, będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę, przygotować się do nadchodzących lekcji lub nadrobić, jeżeli z jakiegoś powodu, materiał nie będzie odpowiednio szybko przerabiany. Jeśli jeszcze nie wiesz, kup podręczniki do liceum, tylko na jeden rok szkolny.

Nie ograniczaj się do minimum

Na liście książek do kupienia, znajdą się podstawowe pozycje, które mają ci pomóc w nauce. W niektórych podręcznikach do liceum znajdziesz też zadania, mające pomóc w dokładniejszym zrozumieniu i utrwaleniu przyswajanych informacji. Warto jednak pamiętać, że materiał na maturę jest dość obszerny. Dlatego warto uwzględnić również zakup vademecum i repetytoriów, z ważnych dla nas przedmiotów. Dzięki temu będziemy mieli przejrzyście opracowany materiał w jednym miejscu. Takie książki bardzo się przydają, szczególnie podczas powtórek. Nie tylko do matury, ale również do sprawdzianów, czy kartkówek.

W przypadku osób zainteresowanych przedmiotami ścisłymi, warto zainwestować również w zbiory zadań. Matematyki, chemii i fizyki, nie da się nauczyć inaczej, niż poprzez ćwiczenie. W przypadku geografii, można pomyśleć o dodatkowych atlasach. Najważniejsze, aby znaleźć takie podręczniki do liceum, z których łatwo nam będzie się uczyć. Dotyczy to szczególnie wszystkich pozycji nieobowiązkowych, które kupujemy dla siebie.

Ucz się aktywnie i kreatywnie!

Same podręczniki do liceum to nie wszystko. Oprócz książek warto również pomyśleć o zeszytach, karteczkach samoprzylepnych, zakreślaczach i innych akcesoriach, które uprzyjemnią nam naukę. Pamiętaj, że nie musisz się ograniczać tylko do notatek, które robisz w szkole. Aby się uczyć, możesz:

– tworzyć własne notatki

– robić mapy myśli

– korzystać z fiszek

– bazować na skojarzeniach

– używać kolorowych zakreślaczy i cienkopisów

– spotykać się ze znajomymi, aby uczyć się razem

– czytać na głos (opcjonalnie dodatkowo spacerując)

I pamiętaj, że aby uczyć się efektywnie, niezbędny jest relaks, odpowiednia ilość snu, ruch i zbilansowana dieta.

 

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *