Obserwacje!

Obserwacje w różnych zespołach klasowych:

1. W mojej klasie istnieje podział na grupy, ale istnieje miedzy nimi bardzo dobra komunikacja. Nie ma osób które ze sobą nie rozmawiają, ani długoterminowych konfliktów. Jeśli nawet zaistnieje różnica poglądów na dany temat, czy jakaś sprzeczka, nie trwa długo. Cieszę się, że jestem w takiej klasie, gdyż bardzo ułatwia to życie w szkole.  Uważam, że wynika to z wysokiego poziomu kultury osobistej i  dojrzałości emocjonalnej osób z mojej szkoły.

2. Moja klasa jest podzielona na grupy ponieważ każdy ma innych charakter. Występuje dużo konfliktów, których nie potrafimy rozwiązać.

3. Moja klasa jest konfliktowa i podzielona. Mamy różne charaktery i nie potrafimy o tym rozmawiać. Niektórzy twierdzą , że ich to nie dotyczy. Występują więc konflikty, których nie rozwiązujemy

 

Katarzyna Obtułowicz

Katarzyna Obtułowicz

Jestem uczennicą II klasy Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Jaworznie o profilu biologiczno-chemicznym, psychologiczno-pedagogicznym. W wolnych chwilach oglądam filmy, jeżdżę na rolkach i biegam. Staram się szukać pozytywnych stron w każdej sytuacji życia, największą radość sprawia mi uśmiech ludzi, którym pomagam. Jestem wolontariuszem w świetlicy środowiskowej "Pod Kolegiatą", której staram się poświęcać jak najwięcej czasu. Swoją przyszłosć wiążę z psychologią, gdyż moją największą pasją są ludzie, możliwość poznania różnorodności ich zachowań. INKLA daje mi właśnie taką możliwość. Dzięki temu projektowi chciałabym poznać metody oraz wziąć udział w badaniach , które choć odrobinę pomogą mi rozwiązać zagadkę, jaką z całą pewność, jest dla mnie człowiek.

Leave a Comment